שיאצו

Page Thumbnail

שיאצו – זוהי אמנות ריפוי במגע רבת עוצמה המעוררת את כוח הריפוי הטבעי הטמון בכל אחד ואחת מאתנו. כן, לאנשים יש יכולת מולדת לרפא את עצמם!

לעיתים מבלבלים בין שיטת טיפול זו לעיסוי, אך שיאצו אינו דורש ציוד מיוחד, אין צורך בשמנים ואף המטופל נשאר לבוש בבגדיו במהלך הטיפול.

שיאצו (בתרגום מילולי: לחיצה באצבע) הינה שיטה טיפול שפותחה ביפן המבוססת על אותם העקרונות של האקופונקטורה (דיקור סיני). דרך מערכת המרידיאנים בגוף והצ'י שזורם בהם ניתן להשפיע בטיפול שיאצו גם על האיברים הפנימיים בגופנו וגם על ההרמוניה הנפשית שלנו.

בטיפול שיאצו המטפל יכול להצביע על חוסר איזון אנרגטי בגוף ולסלק אותו לפני שזה מתקבע בתוכנו ויוצר מחלה. לכן, טיפול שיאצו באופן שגרתי מהווה דרך נפלאה לשמירה על איזון ולמניעת המחלות מלכתחילה, ויחד עם זאת מיועד גם לאנשים שכבר סובלים מבעיה רפואית כלשהי.

חשוב לציין שהמשמעות של להיות בריא אינה דווקא לחיות ללא מחלות. ישנו פתגם סיני: מחלה אחת חיים קצרים, הרבה מחלות חיים ארוכים. (על כך נדון בהמשך במאמר על המערכת החיסונית).

המטפל שיאצו יבצע תשאול מקיף של המטופל, מישוש הבטן והגב ומדידת דופק, לפיכך יוכל להעריך את מצבו האנרגטי של המטופל ולקבוע את מהלך הטיפולים.

שיאצו הינו סדרה של מתיחות ומניפולציות עדינות, נדנוד, ניעור, לישה והפעלת לחץ על נקודות מסוימות לאורך המרידיאנים, באמצעות האגודלים, קצות האצבעות והמרפקים. המטרה היא לפתוח את החסימות בשרירים המתוחים ובאזורים הקשיחים והכואבים ולהחדיר חיוניות לאזורים ריקים יותר בהם יש תחושה של קור או חולשה או פשוט רצון למגע.

המטפל אינו מפעיל את כוחו אלא לומד להישען אל גוף המטופל וכך יכול להגיע לעומק הצ'י ולהשפיע עליו. בדרך כלל המטפל יעבוד על כל הגוף: רגליים, ידיים, בטן, גב, צוואר וראש.

כאשר מטפלים בילדים, תינוקות או קשישים הפעלת הלחץ תהיה קלה ומותאמת למטופל.

השיאצו יעיל במיוחד לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות, כאבי גב אקוטיים וכרוניים, פציעות, שרירים תפוסים וכאבים ראומטיים. כמו כן הטיפול יכול לסייע במצבים של מתח נפשי, חרדות, דיכאון, חוסר איזון רגשי, הפרעות במחזור הדם, בעיות פוריות, בעיות במערכת העיכול ועוד.

השיאצו ממריץ את זרימת הדם ומשחרר מתח מהשרירים, יוצר הרפיה מודעת בזכות הלחיצה האיטית והמתמשכת המאפיינת את הטיפול ומשפיע על מערך האיברים בגוף, בכך עוזר לשמור על בריאות תקינה.

ובנימה אישית: מה לא נאמר כבר על כוחו של מגע: המגע הוא מלטף, מחבק, תומך, מחזק, מרגיע, משחרר, מרפה ומרפא.

מגע פשוט צריך לחוות וכל מילה מיותרת.