דיקור סיני (אקופונקטורה)

Page Thumbnail

דיקור סיני – אקופונקטורה – זוהי טכניקה של החדרת מחט, דקה ועדינה, לאזורים שונים בגוף בנקודות ספציפיות במטרה להגיע ולהשפיע על הצ'י שזורם במרידיאנים וליצור שינוי אנרגטי ופיזי.

על פי הרפואה הסינית, כאב או מחלה נוצרים כאשר משהו חוסם את זרימת הצ'י במרידאנים או כשהם אינם מאוזנים. מטרת הדיקור הסיני, אם כן, היא לסייע בהחזרת האיזון לגוף ולנפש.

אקופונקטורה נמצאת בשימוש כבר אלפי שנים ובכלל התפתחה כמדע ניסויי, ידע שהצטבר מתוך תצפית מתמשכת ושיטתית של השפעה שיש לנקודות ולאזורי דיקור מסוימים. השיטה זוכה ליותר ויותר הכרה בעשורים האחרונים בעולם המודרני הן כטיפול עיקרי למחלות כרוניות ואקוטיות והן כטיפול משלים לרפואה הקונבנציונלית.

לאחר שאילת שאלות את המטופל, התבוננות ולקיחת מדדים כמו דופק ולשון, המטפל יבצע אבחנה וזיהוי הסינדרומים המעורבים בגורם שיצר את חוסר האיזון. כך יוכל להחליט על דרך הפעולה והשילוב הנכון של נקודות הדיקור על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

המחטים הינן סטריליות וחד פעמיות ומוחדרות לעומקים שונים.

התחושה של החדרת המחט תתבטא במעט לחץ, כאשר רוב האנשים אינם מדווחים על כאב בנקודה. לאחר החדרת המחט, האזור סביב נקודת הדיקור יכול להיות רגיש, מדגדג, רדום או מגרד ובמקרים מסוימים התחושה עוברת גם לאורך קו המרידיאן.

משך זמן הדיקור משתנה בין ילדים ופעוטות (שניות ספורות) לבין מבוגרים עם דפוסים שונים ויכול להימשך 20 דקות ועד שעה במצבים עקשניים. מספר הטיפולים גם כן משתנה בהתאם למצב, ולרוב נדרשת סדרה של טיפולים.

דיקור סיני יעיל לטיפול בכאב (על ידי שחרור אנדורפינים)מסוגים שונים- כאבי גב, ברכיים, מיגרנות, יעיל לבעיות הורמונליות, גיל המעבר, דיכאון וסטרס, בעיות במערכת העיכול, עייפות, נדודי שינה, בעיות פריון, אלרגיות, אסטמה ועוד.