היפוך עובר בדרך אחרת

Page Thumbnail

את מתקרבת לתאריך הלידה המשוער והעובר עוד לא התהפך? את חוששת מהיפוך חיצוני או ניתוח קיסרי ומחפשת דרכים טבעיות להיפוך עוברך?

בטיפול פשוט, יעיל, לא פולשני ברפואה סינית ניתן לשנות את מנח העובר בבטחה וללא כאב.

בשבועות 34-36 רוב העוברים מתמקמים במצג ראש- המנח הנוח ביותר ללידה נרתיקית- מצב שבו העובר מעוגן עם הראש כלפי מטה, מתכונן ליום שבו יצא לעולם.

3-5% מהעוברים לא יתהפכו עד הלידה ויימצאו במנח עכוז- מצב בו העכוז או הרגליים למטה והראש למעלה, או במנח רוחבי בו העובר שוכב במאוזן.

מצג עכוז עלול להתרחש מכמה סיבות:

  • לידות מרובות
  • הריון מרובה עוברים
  • מיעוט או ריבוי מי שפיר
  • לידה מוקדמת
  • מבנה רחם חריג
  • שליה נמוכה
  • מתח וחרדה אצל האישה ההריונית

היפוך עובר ברפואה סינית:

רפואה סינית רואה את האדם כשלם ואינה יוצרת הפרדה בין הגוף לנפש. לכן, לפני הטיפול נבצע אבחנה של מצבך, נבין מה הסיבה למנח העכוז וננסה להפחית חששות ואו מתחים לקראת הלידה המיוחלת.

הטיפול להיפוך עובר ברפואה סינית כולל שימוש במקל מוקסה- צמח לענה סיני מיובש ודחוס בתוך מעין סיגר- אותו מדליקים במרחק מה מנקודת הדיקור 67BL  (נקודה בקצה הזרת שברגל) ובכך מגרים את הנקודה לפעולה.

המוקסה יוצרת חום נעים בנקודה ואינה מסכנת את הריונך ואת עוברך כלל.

קצת על הנקודה 67BL:

יין מייצג מנוחה, קור, נשיות, הריון. ביחס שווה יאנג מייצג פעילות, חום, גבריות, לידה. לפי תיאוריית יין יאנג, כשהיין מגיע לשיאו הוא חייב להיהפך ליאנג.  67BL היא הנקודה הסופית, על מרידיאן השלפוחית היאנגי, שבה משתנה הקוטביות ונהפכת ליין על ידי חיבור למרידיאן הכליות.

שינוי כה מהותי המתחולל בנקודה זו הוא בדיוק השינוי שאנו זקוקים לו כדי לעזור לעובר להתהפך ולהתמקם עם הראש כלפי מטה (מצב ייני). אנו נעזרים במוקסה החמה המפעילה את האנרגיה היאנגית שברחם ומעודדת את העובר להתהפך ולהתכונן ללידה.

הטיפול אורך כ-15 דקות, ולאחר הנחיה מסודרת תקבלי מקל מוקסה ותוכלי להמשיך ולחזור על הטיפול פעם או פעמיים ביום בביתך למספר ימים. כדאי להגיע עם מלווה לטיפול בכדי שיוכל לראות איך מתבצע הטיפול ולעזור לך אחר כך בבית.

בקליניקה אעניק לך גם מגע עדין ומרגיע (שיאצו) לשחרור המתחים וטיפול בדיקור סיני לאיזון האנרגיה בגוף, בהתאם לאבחנה וכהכנה ללידה.

לאחר 5 ימים של שימוש במוקסה, גשי לבצע בדיקת אולטראסאונד ובדקי את מנח העובר.  

 

הריונית יקרה, סמכי על גופך!

סוף מעשה במחשבה תחילה. קודם כל חשבי חיובי! סמכי על גופך, סמכי על עוברך שהוא יודע מה התנוחה הטובה לו (אולי מיקום חבל הטבור בעייתי) ותני לו צ'אנס נוסף להתהפך עצמאית. דברי אל העובר שלך, דברי אל עצמך ודעי לך שהעובר יכול להתהפך גם בשבוע 40 וללא שום התערבות. אני מאמינה שכוח הריפוי החזק ביותר נמצא בתוכך.

למרות שאת כבר בשבוע מתקדם, לא בטוח שתרגישי את העובר מתהפך אך בכל זאת, נסי להיות קשובה לגופך וקשובה לתנועות העובר.  

 

להלן, כמה מחקרים בנושא היפוך עובר ברפואה סינית:

אם הינך עוד חוששת או שיש לך שאלות נוספות, אני מזמינה אותך להתקשר, להתייעץ ולנסות להפוך את עוברך בדרך אחרת, נעימה, פשוטה, יעילה ובטוחה, בעזרת המוקסה.
שתהיה לך לידה קלה וטובה !